Служба безпеки України (СБУ) затримала агента ФСБ, який готував ракетні удари по нафтобазах та аеродромах ЗСУ. Про це СБУ повідомила у своєму Telegram-каналі.

Підозрюваний діяв на півночі України: він готував ракетні удари по підрозділах ЗСУ та об’єктах паливно-енергетичного комплексу у Київській та Чернігівській областях, йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, серед основних цілей ворога були військові аеродроми та підрозділи ППО, а також нафтопереробні заводи, паливні склади та ключові енергогенеруючі підприємства.

«Щоб отримати координати об’єктів, фігурант об’їжджав місцевість і приховано фіксував потрібні йому локації на камеру свого телефону. Отримані відомості він передавав кадровому співробітнику управління фсб по москві та московській області», — зазначається у повідомленні спецслужби.

В СБУ кажуть, що затримали підозрюваного, коли він проводив дорозвідку поблизу локації українських військ на Київщині.

За даними кіберфахівців Служби безпеки, фігурант потрапив у поле зору агресора через антиукраїнські коментарі, які публікував на прокремлівських Телеграм-каналах.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Підозрюваний перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.