Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомили про підозру одній з фігуранток кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта», повідомило управління СБУ у Львівській області на сторінці в FaceBook.

«Мова йде про головного бухгалтера «Укртатнафти» – вона переховувалась в Ужгородському районі на Закарпатті, але співробітники спецслужби встановили її  місцезнаходження», - йдеться в дописі СБУ.

Як повідомляється, «Укртатнафта» виробляла та реалізовувала пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалось в ціну для споживачів. Тож заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом складає 605 млн грн.

Загалом правоохоронці продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом акціонерних товариств. Зокрема, у Дніпрі було викрито приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайдено документи пов’язаних підприємств, печатки тощо. 

Правоохоронці відшуковують виведені активи «Укрнафти» і «Укртатнафти» та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній. У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.