15 червня, 2022, 10:13

СБУ ініціювала арешт активів білоруської паливної компанії, що причетна до фінансування агресії рф, йдеться в повідомлені силовиків.

Серед арештованих активів – корпоративні права та банківські рахунки загальною вартістю майже 20 млн грн.

За даними Служби безпеки, ця мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива. За останній рік вона експортувала до України товарів на майже 20 млрд грн. Компанія мала серед засновників білоруські державні підприємства, закуповувала сировину в рф і сплачувала податки до бюджетів обох країн.

Зважаючи на це, мережа має безпосереднє відношення до фінансування агресії рф проти України.

Всі арештовані активи передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). За даними НафтоРинку, арешт накладено на активи ТОВ «БНК-Україна».

Викриття та документування злочинної діяльності проводилося співробітниками СБУ у межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України);

▪️ ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного або стану).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Подільська окружна прокуратура м. Києва.

Довідка НафтоРинку:

«БНК-Україна» було створено в 2010 р. За перші 10 років компанія поставила в Україну сумарно 12,2 млн т білоруських нафтопродуктів (10,5 млн т із Мозирського НПЗ та 1,7 з «Нафтана»), очолюють рейтинг партнерів (найбільших покупців) структури «Галнафтогазу» (мережа АЗС ОККО).