Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, може знизити липневі ціни на більшість сортів нафти, які вона продає в Азію. Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела в галузі.

Очікується, що липнева офіційна ціна (OSP) на флагманську нафту марки Arab Light знизиться на 30-50 центів за барель, показало опитування п'яти нафтопереробних компаній, проведене агентством Reuters. У червні Саудівська Аравія підняла ціну на Arab Light до п'ятимісячного максимуму.

Державний нафтовий гігант Aramco, ймовірно, знизить ціни після того, як спред з близькосхідним еталонним сортом Dubai скоротився приблизно на 40 центів цього місяця, повідомили джерела.

Потенційне зниження цін для Азії, на яку припадає 82% експорту нафти з Саудівської Аравії, підкреслює тиск, з яким стикаються виробники ОПЕК. Постачання з країн, що не входять до ОПЕК, продовжують зростати, тоді як світова економіка зростає менше, ніж очікувалося.

За словами джерел, дефіцит пропозиції, спричинений різким зниженням експорту з Мексики та Абу-Дабі, зменшився після того, як державні енергетичні компанії Pemex і ADNOC скоротили внутрішнє споживання власної нафти. Крім того, Канада почала експортувати важку нафту в Азію зі свого нещодавно розширеного нафтопроводу Trans Mountain.

Водночас низька маржа нафтопереробки в Азії обмежила попит нафтопереробників на сировину, зазначили джерела. Середня маржа в Сінгапурі, який є орієнтиром для азіатських нафтопереробників, за останні 15 днів опустилася нижче $3 за барель, свідчать дані LSEG.