Саудівська Аравія максимізує прибутки від нафтопереробки, збільшуючи закупівлі дешевого російського дизельного палива для власних потреб та нарощуючи експорт пального свого виробництва у Сінгапур, де воно продається за вищою ціною, передає Reuters. 

За словами трейдерів і аналітиків, закупки ДП з Росії дали можливість Saudi Aramco збільшити обсяг поставок свого пального до Сінгапуру до рекордних рівнів.

Саудівська Аравія імпортувала в травні приблизно 500 тис. тонн російського дизельного палива в травні, причому більша частина прибула в порт Рас Танура, де розташований один із нафтопереробних заводів Saudi Aramco, показали дані Kpler і Refinitiv.

У той же час експорт дизеля із Саудівської Аравії до Сінгапуру цього місяця має досягти безпрецедентного рівня – 400 тис. тонн, згідно з даними Refinitiv, Vortexa та двох галузевих джерел. 

Згідно з даними Refinitiv та джерел на ринку, російське ДП з вмістом сірки 10 ppm торгується зі знижкою приблизно в $30за барель до котирувань дизеля на Близькому Сході.

За даними Kpler, експорт дизельного палива з Саудівської Аравії в квітні досяг історичного максимуму в 3,7 млн тонн. 

Раніше Bloomberg повідомив, що Саудівська Аравія купує російські нафтопродукти, а свою нафту постачає до ЄС.