Саудівська Аравія збирається відмовитися від своєї неофіційної мети — підняти ціни на нафту до $100 за барель, — і готується збільшувати видобуток, щоб повернути собі частку ринку, яку вона втратила за останні роки. Про це повідомила в четвер газета Financial Times (FT), посилаючись на власні джерела.

Саудівська Аравія налаштована з 1 грудня почати збільшувати видобуток в рамках угоди ОПЕК+, навіть якщо це призведе до більш тривалого періоду низьких цін на нафту, написала FT.

Раніше цього місяця група ОПЕК+ вирішила відкласти збільшення видобутку нафти, заплановане на жовтень і листопад, оскільки ціни на нафту досягли найнижчого рівня за дев'ять місяців. 

Ціна на нафту Brent одразу після повідомлення FT знизилися приблизно на 1,7%, до $72,25.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, ринкова частка групи ОПЕК+, сформованої наприкінці 2016 року, впала до історичного мінімуму після скорочення видобутку та збільшення пропозиції з боку США та інших виробників. 

На країни ОПЕК+ припадає 48% світового видобутку нафти, свідчать підрахунки Reuters, зроблені на основі даних МЕА. Видобуток нафти в Саудівській Аравії становить менше 10% світового ринку, в той час як видобуток нафти в США зріс до 20% світового видобутку. Раніше, в 2010-ті роки, Саудівська Аравія була найбільшим виробником нафти в світі.

Згідно з інформацією FT, Саудівська Аравія вирішила, що більше не буде поступатися своєю часткою ринку і вважає, що у неї достатньо варіантів залучення фінансування, включаючи валютні запаси та запозичення. 

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, взяла на себе значну частину скорочення видобутку ОПЕК+, знизивши його приблизно на 2 мільйони барелів на добу з кінця 2022 року. Наразі члени ОПЕК+ скорочують видобуток загалом на 5,86 мільйона барелів на добу, що становить 5,7% світового попиту на нафту.

Раніше Саудівська Аравія вже робила кроки, спрямовані на збереження своєї частки на світовому нафтовому ринку. В 2020 році Саудівська Аравія збільшила видобуток і вступила в цінову війну з Росією, щоб захистити свою частку ринку. Це сталося після того, як Москва відмовилася підтримати рішення ОПЕК про глибше скорочення видобутку для подолання наслідків пандемії COVID-19.

Окрім того, у 2014 році Ер-Ріяд не підтримав заклики деяких членів ОПЕК скоротити видобуток, щоб зупинити стрімке падіння цін на нафту на тлі зростання видобутку сланцевої нафти в США.