11-й пакет санцій ЄС щодо Росії за її агресію проти України включає додаткові обмеження в транспортній та енергетичній сферах, однак не містить згадок про заборону на поставки російського LPG, яку лобіювали деякі країни. Це витікає з повідомлення Єврокомісії, опублікованого на її сайті.

В енергетичному секторі ЄС застосував такі обмеження щодо сирої нафти з РФ. Передусім, запроваджено заборону на імпорт російської нафту трубопроводами до Німеччини та Польщі. Водночас цей пункт передбачає виняток для казахстанської нафти, яка йтиме транзитом через Росію. Зокрема, йдеться про поставки нафти Каспійським трубопровідним консорціумом до ЄС через Росію.

Окрім того, Японія отримала можливість і надалі купувати сахалінську нафту (ЄС дав дозвіл на поставки до 31 березня 2024 року).

У транспортній сфері запроваджено обмеження щодо вантажних автомобілів, а також посилено контроль за морськими танкерами. Запроваджено повну заборона вантажівкам з російськими причепами та напівпричепами перевозити товари до ЄС. 

ЄС також заборонив доступ до своїх портів для суден, які здійснюють перевантаження з судна на судно, що підозрюються в порушенні ембарго на імпорт російської нафти або обмеження цін, встановлених коаліцією G7.

Якщо судно не повідомило компетентний орган щонайменше за 48 годин про перевантаження з судна на судно, що відбувається у виключній економічній зоні держави-члена ЄС або в межах 12 морських миль від базової лінії узбережжя цієї держави-члена, йому буде заборонено доступ до європейських портів.

Аналогічні санкції буде застосовано щодо суден, які маніпулюють або вимикають систему навігаційного стеження під час транспортування російської нафти, що підпадає під заборону на імпорт нафти або обмеження.