20 червня, 2023, 11:10

Компанія «Укргазвидобуток» з групи Smart Energy звернулась до РНБО та Кабміну, зазначивши, що запровадження санкцій має позбавляти ресурсів державу-агресора, а не шкодити самій державі Україні, її економіці та громадянам. Про це йдеться в повідомленні Smart Holding, розміщеному на сайті компанії.

Звернення компанії пов’язане із посиленням негативних наслідків через зупинку дії спеціального дозволу на видобуток вуглеводнів на Островерхівському родовищі, яким володіє «Укргазвидобуток», зазначається в повідомленні.

Як вже неодноразово повідомляла група Smart Energy, через низку юридичних рішень (видалення Міністерством юстиції з реєстрів нових бенефіціарних власників, впровадження наказів Державної служби геології та надр) окремі компанії групи, у тому числі «Укргазвидобуток», змушені були повністю зупинити свою діяльність. При цьому на момент припинення роботи підприємство щодоби видобувало приблизно 395 тис. м3 газу, що давало кожного дня біля 5 млн грн надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Через зупинку «Укргазвидобутку» тільки з квітня по червень 2023 року бюджет України вже не отримає близько 300 млн грн податків, а економіка держави втратить близько 35 млн м3 газу, який не був видобутий. 

У своєму зверненні до державних органів компанія наголосила, що питання не лише у втратах доходів трудового колективу компанії, майбутніх надходжень мільйонних сум рентної плати та інших платежів до бюджету, але у тому, що виникає ризик безповоротних втрат та знецінення активів у надрах. “Адже процеси, які відбуваються в покладах вуглеводнів внаслідок тривалих зупинок (від декількох діб), можуть призвести до незворотних гідродинамічних змін, які суттєво погіршують фільтраційні властивості газоносного пласта й, відповідно, знижують продуктивність свердловин. Негативний вплив тривалих зупинок визначає наявність в продукції конденсату і води, що пов’язане з продавлюванням рідини в пласти і зниженням фазових фільтраційних властивостей колекторів газу”, – кажуть в компанії.

В Smart Energy знову підкреслили, що компанія «Укргазвидобуток» є виключно українським підприємством і ніколи не підтримувала жодних зв’язків з рф як державою-агресором.

“Тому, як відповідальний український бізнес, компанія звернулася до органів державної влади та просить невідкладно вирішити питання, від яких залежить подальший розвиток ситуації та діяльність газовидобувного підприємства. Зокрема, вдосконалити механізм застосування положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» від 01.12.2022 року № 2805-IX”, – йдеться в заяві Smart Energy.