Нафтопереробний завод Petrotel у Румунії, контрольований ЛУКОЙЛом, з 5 грудня переробляє сиру нафту неросійського походження, заявив міністр енергетики Румунії Віргіл Попеску, передає місцеве видання  Economica.

«У нас були обговорення з усіма компаніями, з усіма НПЗ, і на сьогодні всі вони - і НПЗ Petrom, і НПЗ Petromidia, і НПЗ Petrotel - більше не переробляють російську сиру нафту, знайдено альтернативні джерела та альтернативні маршрути (поставок - НР)», - сказав Попеску.

За словами міністра, усі нафтопереробні заводи в Румунії з минулого тижня переробляють лише неросійську сиру нафту. «Румунія стала незалежною від російської нафти», – сказав Попеску.

Міністр підкреслив, що ЛУКОЙЛ також відмовився від переробки російської нафти. «ЛУКОЙЛ запевнив нас, що у них є альтернативні джерела постачань сирої нафти та нафтопродуктів і що в Румунії не буде проблем», - зазначив Попеску.

Раніше повідомлялося, що болгарський НПЗ ЛУКОЙЛу може зупинитися внаслідок ембарго ЄС, оскільки з 5 грудня компанія не має права на експорт пального в треті країни.

Тим часом НПЗ ЛУКОЙЛу на Сицілії отримає фінансування на закупівлі неросійської нафти за підтримки уряду.