6 липня, 2022, 11:50

Заплановане розширення масштабів страйку норвезьким профспілкою Lederne може скоротити експорт газу з країни на 56%, а видобуток нафти - на 340 тис. бар./добу, або майже на 20%, починаючи з 9 липня, повідомляє S&P Global Platts з посиланням на заяву нафтогазової асоціації Норвегії (Norwegian Oil and Gas Association).

Глава асоціації Хільдегунн Бліндхайм назвав страйк безвідповідальним, підкресливши, що в Європі триває енергетична криза через напруженість у відносинах з Росією. За його оцінками, на Норвегію припадає чверть загального обсягу поставок нафти і газу до Європи. «Страйк такого масштабу створює величезні проблеми для країн, які повністю залежать (від імпорту - НР) для поповнення запасів газу напередодні осені та зими».

Як повідомляв НР, 30 червня профспілка Lederne заявила, що 74 працівники державних морських платформ Gudrun, Oseberg South і Oseberg East зупинять роботу 5 липня з опівночі за місцевим часом. Вони протестуватимуть, оскільки не було досягнено угоди щодо оплату праці. Пізніше профспілка заявила, що до страйку долучиться ще 117 працівників платформ Equinor Heidrun, Aasta Hansteen і Kristin.

Розширення страйку 9 липня включатиме родовища Gullfaks та Sleipner та низку інших об'єктів. Якщо це буде реалізовано, видобуток нафти скоротиться на 341  тис. бар./добу, а експорт газу - на 1,12 млн бар./добу нафтового еквіваленту, що відповідає приблизно 56% від загального обсягу експорту газу з норвезького континентального шельфу, повідомила Norwegian Oil & Gas.