Європейські трейдери з регіону ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен) досі постачають в Україну російський скраплений газ (LPG). Про це йдеться у досліджені НафтоРинку, яке грунтується на аналізі експорту російського LPG та опитуванні трейдерів.

Деякі партії російського LPG, ймовірно, надходять до України транзитом через Нідерланди. Експорт скрапленого газу виробництва російської компанії «Сибур» з Тобольську до Нідерландів продовжується, хоча обсяги істотно зменшилися. Протягом січня-квітня 2024 р. постачання з Тобольську скоротилися майже вдвічі порівняно з аналогічним періодом 2023 року: з 308,4 тис. т до 160 тис. т. 

Після доставки залізницею з російських заводів до порту Усть-Луга газ прямує морськими газовозами до портів Нідерландів, а далі з великою ймовірністю потрапляє з європейськими документами на польські ГНС для повторного міксу з російським LPG у пропорції 51/49 для відправки до України», йдеться у дослідженні  НафтоРинку. Оскільки частка російського газу становить 49%, тобто менше половини, суміш отримує паспорт про походження продукту з країн ЄС.

Нагадаємо, в грудні 2023 року ЄС запровадив санкції проти російського LPG з пільговим періодом терміном 1 рік, протягом якого можна купувати продукт тільки за довгостроковими контрактами.

На відео перевалка нафтопродуктів, в тому числі - LPG в п. Усть-Луга (Ленінградська обл., росія)

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin