Сполучені Штати вважають, що запровадження обмеження ціни на російську нафту може бути успішним, оскільки й зараз треті країни домовляються з Росією про поставки за цінами, набагато нижчими від котирувань Brent, повідомляє Reuters з посиланням на заяву заступника міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Як зазначив Адейемо, Росія зараз поспішає укласти контракти до того, як 5 грудня набере чинності заборона Європейського Союзу на морські поставки російської нафти. Адейемо не назвав конкретні суми в доларах за барель, за якими РФ продає свою нафту. 

За даними Reuters, російська нафта Urals коштує приблизно $75/бар., а отже, знижка відносно котирувань Brent зараз становить приблизно $17/бар. Раніше були періоди, коли знижки на російську сировину перевищували $30/бар.

Рівень, на якому планується встановити обмеження на російську нафту, досі обговорюється. Сполучені Штати вивчають історичні дані про те, скільки Росія заробляла на своїй нафті в минулому, сказав Адейемо. Він додав, що обмеження буде точно вище собівартості видобутку, щоб спонукати Росію постачати нафту на світовий ринок.

В РФ зі свого боку заявляли, що не постачатимуть нафту в країни, які підтримають обмеження ціни.