8 липня, 2024, 15:55

План експорту легкої російської нафти ESPO Blend з далекосхідного порту Козьміно на липень було збільшено на 300 тис. тонн — до рекордних 4,2 млн тонн. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела. 

Росія збільшує трубопровідні поставки нафти в східному напрямку, що дає змогу відвантажувати сировину споживачам в Азії швидше й дешевше, тоді як західні санкції позбавили Москву доступу на традиційні ринки збуту в Європі. Зростання прокачування нафти трубопроводом «Східний Сибір-Тихий океан» до порту Козьміно на далекому сході РФ стало можливим унаслідок збільшення пропускної спроможності магістральних нафтопроводів «Транснефті», вважають співрозмовники Reuters. 

У 2024 році глава «Транснєфті» Ніколай Токарєв говорив, що компанія планує збільшувати прокачування нафти в східному напрямку. За його даними, експорт нафти ESPO Blend з порту Козьміно зросте з 45 млн тонн у 2023 році до 46 млн тонн у 2024 році. Токарєв зазначав, що відвантаження сорту ESPO Blend потенційно можуть перевищити 50 млн тонн на рік. 

Зростання планових відвантажень ESPO Blend з Козьміно в липні до 4,2 млн тонн пов'язано з появою в програмі відвантажень трьох додаткових вантажів «Роснєфті» об'ємом 100 тис. тонн кожен, сказало одне з джерел. 

Спотові ціни на ESPO Blend зміцнюються на тлі відновлення попиту в Китаї, повідомили три джерела в торгових колах. Високий попит на цей сорт зберігається також в Індії, зазначили вони.