Запаси газойлю в Азії різко зросли за останні тижні, оскільки Росія залила Африку своїм дизельним пальним, витіснивши азіатських постачальників, передає Reuters з посиланням на дані трейдерів та аналітиків.
Збільшення запасів ДП в Азії відбулося після введення Європейським Союзом санкцій щодо російських нафтопродуктів з 5 лютого, через що Росія різко збільшила поставки дизеля в Африку та у східне Середземномор’я, витісняючи трейдерів з Азії.
За словами аналітиків, надлишок пропозиції в найближчій перспективі вплине на спотові ціни на пальне в Азії, оскільки запаси ДП в Європі поки високі.
Запаси в Сінгапурі станом на 15 березня досягли максимуму за понад рік.
Поставки російського пального на африканські ринки, включаючи Туніс, Марокко та Єгипет, неухильно зростає з грудня 2022 року, при цьому їхній обсян у березні, ймовірно, досягнуть 1,15 млн тонн – найвищого рівня за чотири роки, – показали дані відстеження суден Refinitiv і Vortexa.
Водночас, згідно з даними Refinitiv і Vortexa, експорт ДП із Північної та Південно-Східної Азії до північно-західної Європи впав у січні та лютому до 230 тис. - 280 тис. тонн на місяць.
У березні та квітні експорт ДП з Азії прямує на зберігання в Сінгапурі або Малайзії, повідомив представник нафтопереробної компанії, зазначивши, що попит з боку кінцевих споживачів – слабкий.
У першому кварталі цього року обсяги поставок ДП із Північної та Південно-Східної Азії до Сінгапуру та Малайзії становив 1,47 млн тонн, тоді як у четвертому кварталі 2022 року – 1,35 млн тонн на місяць.
Обсяги газойлю, що зберігається на борту суден у Сінгапурі та Малайзії, також досяг річного максимуму на початку березня – 480 тис. тонн, показали дані Vortexa.
Тим не менш, учасники ринку кажуть, що в Сінгапурі ще є місце для зберігання пального, оскільки поточні запаси набагато нижчі за пік 2020 року, який становив 16,6 млн барелів.
Крім того, арбітражне вікно для поставок в Європу може невдовзі відкритися, якщо попит на імпорт відновиться на тлі зупинки НПЗ у Франції.