Росія у вересні скоротила експорт бензину через свої порти та прикордонні пункти на 14% у порівнянні з попереднім місяцем - до 256 тис. т - на тлі сезонних ремонтів на своїх НПЗ і слабкого попиту в Європі, показали дані галузевих джерел і розрахунки Reuters.

За словами головного аналітика Wood Mackenzie Джеймса Берлі, в Європі спостерігається надлишок бензину. Запаси продукту зростають, оскільки нафтопереробні заводи раніше збільшили завантаження. Маржа виробництва пального підтримувалася високими цінами на бензин і дизельне паливо.

Основними напрямками поставок російського бензину у вересні були Грузія, Киргизстан, Монголія і Таджикистан, а балтійський порт Усть-Луга перестав бути ключовим пунктом експорту бензину, кажуть джерела.

Російський Кірішський нафтопереробний завод (належить “Сургутнефтегазу”), який раніше був найбільшим експортером бензину через Усть-Лугу, минулого місяця скоротив поставки моторного палива через балтійський порт більш ніж удвічі - до 29 тис. т через запланований капітальний ремонт.

Частка російського бензину у вересні знизилася до 23% від загального обсягу експортних поставок в балтійський порт Усть-Луга. В серпні цей показник становив 40%. Зараз через Усть-Лугу в основному експортується бензин виробництва білоруських НПЗ.

У березні 2021 року Росія та Білорусь підписали угоду про транзит 9,8 млн т білоруських нафтопродуктів через балтійські порти Росії для експорту в треті країни в період з 2021 по 2023 рік.