У травні Росія збільшить морський експорт нафти зі своїх західних портів до чотирирічного максимуму, щоб задовольнити попит на недорогу нафту в Азії, повідомилляє Reuters з посиланням на два джерела.
Очікується, що цього місяця експорт нафти з головних західних портів Росії – Приморська, Усть-Луги та Новоросійська – досягне 2,42 млн барелів на добу, перевершивши показник квітня, який становив 2,38 млн барелів на добу, підрахували аналітики Reuters на основі даних, наданих джерелами на ринку. Обсяг експорту у травні буде майже на 2% вищий, ніж у попередньому місяці, і стане найвищим з 2019 року, показали дані Reuters.
Відвантаження нафти з Приморська та Усть-Луги у травні досягнуть 7,5 млн тонн, включаючи експорт Urals і транзит казахстанської нафти KEBCO. Для порівняння: у квітні обсяги поставок з цих портів становила 7,2 млн тонн.
Нижчі світові ціни на нафту означають, що російська сировина торгується нижче порогу, встановленого ЄС та G7 на рівні $60/бар. Це робить російську нафту більш привабливою для азіатських покупців, оскільки вони не турбуються про порушення режиму санкцій та мають менше проблем з оформленням таких угод.
Водночас трейдери зазначають, що високий рівень експорту нафти з РФ в травні вже призвів до зростання ставок на фрахт, збільшуючи витрати на логістику для гравців ринку. Вартість доставки нафти Urals з балтійських портів до Індії зросла з $7,5-7,6 млн тиждень тому до $7,7-7,8 млн за танкер, повідомили джерела.
Нагадаємо, поставки російської нафти до Індії досягли нового рекорду у квітні.
Як раніше повідомлялося, віце-прем'єр РФ Алєксандр Новак заявив, що Росія скоротила трубопровідні поставки нафти до Європи більше, ніж на дві третини, і змогла лише частково компенсувати втрати за рахунок збільшення морського експорту.