Морський експорт сирої нафти з РФ у березні зріз до рекордного рівня попри обіцянку Москви добровільно скоротити видобуток на 500 тис. бар. на добу. Однак експерти вважають, що збільшення морських поставок є результатом суттєвого зменшення експорту нафти через трубопровід «Дружба», пише російська газета «Коммерсант».

Експорт російської сирої нафти морем в останній тиждень березня перевищив 4 млн барелів на добу, повідомив Bloomberg з посиланням на дані відстеження танкерів. За підрахунками агентства, це найбільші обсяги за сім років. Причому досягти такого показника вдалося на тлі обмеження цін на нафту та заяв російського віце-прем'єра Олександра Новака, який раніше повідомив, що Росія в березні зменшить видобуток нафти на 0,5 млн барелів на добу. А на початку квітня Новак оголосив, що влада вирішила продовжити добровільне скорочення до кінця 2023 року.

Незалежний експерт Дмитро Лютягін заявив «Коммерсанту», що Москва просто зуміла перерозподілити потоки. «Ми спостерігаємо саме відмову від поставки основними трубопровідними маршрутами, які в першу чергу зав'язані на європейський ринок, а там діє ембарго. Потужності "Дружби" теж сильно скоротилися навіть у дозволених країнах, для яких ще є винятки щодо закупівлі російської нафти». На думку Лютягіна, саме тому зросли обсяги морського імпорту, а поставки йдуть в основному морем і переважно в Азію.

Окрім того, експерт вважає, що скорочення обсягів видобутку нафти де-факто розпочалося лише в кінці березня. «У майбутньому такі високі рівні експорту не збережуться. Росія знижує обсяги виробництва нафти на 500 тис. барелів. І не факт, що навіть у квітні ми виконаємо це зобов'язання, може, зниження виявиться поступовим. Це необхідно для синхронізації скорочення нафтовидобутку з іншими учасниками ОПЕК+. Вони заявили, що почнуть знижувати рівень виробництва з травня, тому цілком можливо, що РФ розтягне перехідний період на кілька місяців для того, щоб вийти на цільовий показник у травні», – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції BlackSeaNews повідомила, що експорт російської нафти з портів Чорного моря у березні 2023 р. досяг рекорду. Як вважають в «Інституті Чорноморських стратегічних досліджень», високі обсяги експорту свідчать, що Росія не збирається скорочувати ні видобуток, ні експорт нафти, а заяви про скорочення видобутку, скоріш за все, є інформаційною маніпуляцією, мета якої – сприяння зростанню світових цін на нафту.

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin

 

Схожі новини