Віце-прем'єр Олександр Новак заявив, що Росія не постачатиме нафту тим країнам, які приєднаються до механізму обмеження цін, який збираються запровадити G7 та союзники в рамках нового пакету санкцій проти Москви за її військове вторгнення в Україну. 

«Росія підтверджує свій статус надійного постачальника енергії на світовий ринок та ринковий статус наших взаємин із партнерами. У зв'язку з цим ми не плануємо постачати нафту та нафтопродукти в країни, які застосовуватимуть принцип цінової стелі з подальшою переорієнтацією поставок на ринково орієнтованих партнерів або зі скороченням видобутку», - сказав журналістам Новак, якого цитує «РИА Новости».

Встановлення обмеження цін на російську нафту планується в рамках восьмого пакету санкцій Євросоюзу. 14 листопада в Єврокомісії заявили, що всі необхідні інструменти для цього вже створено. Введення граничної ціни планується запровадити з ембарго ЄС, яке набуває чинності 5 грудня. 18 листопада Bloomberg повідомляв, що країни G7 мають намір оголосити затверджений рівень граничної ціни на російську нафту 23 листопада. 

Раніше також повідомлялося, що країни G7 планують переглядати цей рівень за необхідності.

Механізм передбачає заборону на страхування танкерів, які перевозять паливо за ціною, вищою за встановлену. 90% ринку страхових послуг контролюється західними країнами. Як повідомляв НР, Росія, скоріше за все, не зможе знайти достатньо танкерів, щоб обійти санкції ЄС щодо морських поставок нафти.

Росія неодноразово заявляла, що не здійснюватиме постачання за умов встановлення обмеження цін на її нафту.