4 травня, 2023, 16:40

Росія скоротила трубопровідні поставки нафти до Європи більше, ніж на дві третини, і змогла лише частково компенсувати втрати за рахунок збільшення морського експорту. Про це заявив у пресрелізі віце-прем'єр РФ Алєксандр Новак, якого цитує російський “Интерфакс”.

Новак прокоментував висловлювання щодо "зростання експорту за підсумками моніторингу морських відвантажень", пояснивши, що в даному випадку не враховується факт суттєвого скорочення трубопровідних поставок до ЄС – більш ніж на дві третини, – що лише частково компенсували за рахунок морського експорту.

Віце-прем'єр РФ також заявив, що Росія підтверджує повну відданість та обіцяє виконання добровільного скорочення видобутку нафти. "Цільовий рівень добровільного скорочення видобутку становить 500 тисяч барелів на добу від лютневого рівня до кінця 2023 року. Моніторинг вестиметься незалежними джерелами", – наголошується у повідомленні.

Раніше Новак оголосив про плани знизити видобуток нафти на 500 тисяч бар./добу у березні порівняно до лютого, потім скорочення було продовжено на квітень-червень, а далі – до кінця року.


 

Схожі новини