Поставки бензину з Росії в регіон Близького Сходу впали у травні на тлі сезонних зупинок нафтопереробних заводів у Росії, передає Argus.
До терміналів Хамрія і Фуджейра в ОАЕ з балтійських портів Висоцьк і Усть-Луга в Росії минулого місяця надійшло лише 14,6 тис. барелів на добу дизельного пального. Для порівняння: в квітні поставки становили 56 тис. барелів на добу, а в березні – 39 тис. барелів на добу, показують попередні дані Vortexa.
«Несприятливо доставляти бензин з Росії, коли Близький Схід має значні обсяги поставок», – сказав Argus трейдер із Дубая.
Кувейтська KPC раніше була крупним покупцем бензину, але зараз експортує нафтопродукти після інтеграції своїх нафтопереробних заводів Міна Абдулла потужністю 454 тис. барелів на добу та Міна аль-Ахмаді потужністю 346 тис. барелів на добу.
З моменту вторгнення Москви в Україну ОАЕ загалом купили 1,34 млн тонн російського бензину, тоді як у попередні роки таких поставок взагалі не було.
Раніше НР повідомляв, що добова нафтопереробка в РФ за 24 дні травня знизилася на 6,4% щодо аналогічного періоду минулого місяця, до 715,3 тис. тонн, що є мінімумом з початку року. Зниження нафтопереробки збіглося з намірами російського мінфіну вдвічі скоротити субсидії НПЗ за постачання бензину та дизпалива на внутрішній ринок. Ці чинники та сезонне збільшення попиту на паливо призвели до різкого зростання біржових цін. Так, в період з початку року до кінця травня вартість бензинів АИ-92 та АИ-95 в росії зросла на 48%, сягнувши історичних максимумів. Міністерство енергетики Росії говорило про можливість обмеження експорту бензинів на період високого попиту на внутрішньому ринку.
Згідно з даними Argus, експорт дизельного пального з Росії у травні опустився нижче 1 млн барелів на добу на тлі сезонних ремонтів на НПЗ.