22 березня, 2023, 10:20

Росія продовжить дію рішення щодо скорочення видобутку нафти на 500 тисяч барелів на добу до червня 2023 року, повідомив журналістам віце-прем'єр Алєксандр Новак.

"На даний момент Росія знаходиться близько до досягнення цільового рівня скорочення – його буде досягнуто найближчими днями. Відповідно до поточної ситуації на ринку рішення про добровільне скорочення видобутку в розмірі 500 тисяч бар./добу діятиме до червня 2023 року включно", - сказав Новак, якого цитує “Интерфакс”.

За словами віце-прем'єра, світовий нафтовий ринок наразі перебуває під тиском "неприродних факторів", серед яких санкції західних країн, введення ними ембарго та "стелі цін" на нафту та нафтопродукти з РФ. 

Він також зазначив, що шрупа ОПЕК+ є важливим інструментом балансування ринку, а її рішення ґрунтуються на "фундаментальних показниках, а не політичних посилках".

Нагадаємо, на початку лютого Новак оголосив, що Росія у відповідь на введення обмеження цін на її нафту вирішила з березня добровільно скоротити видобуток. "Це сприятиме відновленню ринкових відносин", – сказав тоді Новак і додав, що подальші рішення прийматимуться з урахуванням ситуації на ринку.