21 вересня, 2023, 14:25

Російські нафтові компанії поставили свої перші партії нафти, що експортується через Каспійський трубопровідний консорціум, або КТК, до Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) у серпні та вересні, повідомляє Reuters з посиланням на дані від трейдерів. Таким чином Москва відкрила для себе новий експортний маршрут. 

У серпні та вересні дві російські компанії – нафтовий гігант «Лукойл» та незалежний виробник CenGeo – продали нафту до ОАЕ. Обидві компанії постачали суміш КТК, або CPC Blend (переважно казахстанська нафта з домішком російської), яка постачається на світові ринки через російський чорноморський порт Новоросійськ.

Танкер Pola завантажив нафту, поставлену компанією CenGeo і придбану дубайською Paramount Energy Trading, 14-15 серпня, повідомили трейдери. За даними LSEG, танкер був розвантажений на нафтопереробному терміналі ADNOC в Рувайсі 14 вересня.

На початку серпня торговий підрозділ Лукойлу Litasco поставив 123 тис. тонн нафти CPC Blend на танкері Delta Hellas також на термінал Рувайс, свідчать дані LSEG.

ОАЕ, які самі є великим експортером нафти, іноді імпортують різні сорти для своїх нафтопереробних заводів, щоб оптимізувати різницю в цінах, кажуть трейдери. ОАЕ не запровадили санкції проти Росії і не беруть участі в діях Заходу щодо війни в Україні.

За словами трейдерів, нафта сорту CPC Blend, доставлена в порти ОАЕ у вересні, буде дешевшою за місцеву нафту сорту Murban.

Управління з контрлю за іноземними активами США (OFAC) раніше заявило, що нафта CPC Blend не підпадає під санкційні обмеження, якщо вона казахстанського походження, і запропонувало покупцям цієї суміші звертатися за сертифікатами походження.

Двоє трейдерів, які відмовилися назвати свої імена, повідомили, що росіяни продають нафту КТК зі знижкою до казахстанської.