24 травня, 2023, 11:20

Російський уряд розглядає можливість заборонити експорт бензину, щоб запобігти дефіциту та зростанню цін на внутрішньому ринку після рішення скоротити субсидії для нафтопереробних заводів, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

Попри ембарго ЄС Росія у І кварталі збільшила експорт бензину майже на 50% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, поставляючи вантажі переважно в Африку.

Джерела також повідомили, що уряд може збільшити обсяги обов'язкового продажу бензину на російській біржі. Міненерго не відповіло на запит про коментар.

Міністерство фінансів Росії планує з липня вдвічі скоротити субсидії для НПЗ, щоб зменшити дефіцит держбюджету.

Ціни на бензин ростуть з початку квітня. Дані Reuters показують, що середня гуртова ціна Аі-95 цього місяця досягла рекордної позначки в 60 436 рублів ($777,60) за тонну, а вартість АИ-92, який найчастіше використовується в Росії, збільшилася до найвищого рівня з осені 2021 року.

Джерела в галузі заявили, що російський експорт бензину в квітні та травні становив близько 200 тис. тонн на місяць, що значно нижче 600 тис. тонн - 700 тис. тонн на місяць взимку. Внутрішнє споживання бензину в РФ становить близько 3 млн тонн на місяць.