Російські нафтові компанії стикаються із кількамісячними затримками в оплаті за нафту і паливо, які вони поставляють до Китаї, Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), оскільки банки стають все більш обережними щодо санкцій США. Про це повідомляє Reuters  з посиланням на вісім джерел, знайомих з цим питанням.

Кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині за останні тижні посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви, повідомили джерела.

Банки почали вимагати від своїх клієнтів письмові гарантії того, що жодна фізична або юридична особа зі списку SDN (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді або не є бенефіціаром платежу.

В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) і Dubai Islamic Bank (DIB) призупинили обслуговування кількох рахунків, пов'язаних з торгівлею російськими товарами, повідомили два джерела.

Еміратський банк Mashreq, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські ICBC і Bank of China проводять платежі, але на їх обробку йдуть тижні або місяці, повідомили чотири джерела.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, коли його запитали, чому банки в Китаї уповільнили платежі, визнав, що проблеми є.

«Безумовно, безпрецедентний тиск з боку США і Європейського Союзу на Китайську Народну Республіку триває», — сказав Пєсков на щоденній телефонній конференції з журналістами. «Це, звичайно, створює певні проблеми, але не може стати перешкодою для подальшого розвитку наших торговельно-економічних відносин», — додав він.

Проблеми загострилися з грудня після того, як банки і компанії усвідомили, що загроза вторинних санкцій США є реальною, повідомило одне з джерел, посилаючись на розпорядження Міністерства фінансів США, опубліковане 22 грудня 2023 року, в якому містилося попередження про можливість застосування санкцій за ухилення обмеження цін на російську нафту та нафтопродукти. Це стало першим прямим попередженням про можливість вторинних санкцій проти Росії, що ставить її в один ряд з Іраном у деяких сферах торгівлі.

 

Схожі новини