Росія домовилася про збільшення своєї квоту на видобуток нафти в рамках угоди ОПЕК+ на 2024 рік після консультацій з вторинними джерелами, що моніторять обсяги виробництва, повідомляє Argus. 

Новий показник становить 9,949 млн барелів на добу, що більше, ніж 9,828 млн барелів на добу, які були виділені Росії за підсумками зустрічі ОПЕК+ цього місяця у Відні. Виділена тоді квота була описана як показник видобутку Росії в лютому за оцінками семи вторинних джерел ОПЕК, одним з яких є Argus. 

ОПЕК+ використовувало обсяг за лютий як відправну точку, оскільки саме від цього рівня Росія зобов'язалася добровільно скоротити видобуток на 500 тис. барелів на добу з березня. 

Раніше ОПЕК заявили, що російська квота "може бути переглянута... оскільки країна наразі працює з вторинними джерелами над оновленням даних про видобуток".

Москва почала працювати з вторинними джерелами в травні, щоб обговорити їхні оцінки видобутку нафти в країні посинаючи з лютого, оскільки Кремль більше не публікує офіційну статистику про виробництво нафти та природного газу. 

Росія вважала, що вторинні джерела завищували її обсяги видобутку протягом останніх місяців, починаючи з лютого, і не враховували повною мірою добровільного скорочення. 

"На основі останніх даних, наданих вторинними джерелами, видобуток сирої нафти в Росії в лютому 2023 року був переглянутий і становив 9,949 млн барелів на добу. Це буде вважатися оновленою квотою для Росії на період з січня 2024 року по грудень 2024 року", – заявили в секретаріаті ОПЕК. Однак ця цифра не враховує добровільне скорочення видобутку на 500 тис. бар./добу, якого Москва пообіцяла дотримуватися до кінця 2024 року. Таким чином, остаточна квота Росії на 2023-й та 2024 роки становить 9,449 млн барелів на добу.

Секретаріат ОПЕК цього тижня повідомив, що вторинні джерела оцінили російський видобуток на рівні 9,533 млн барелів на добу в травні, що означає скорочення на 416 тис. барелів на добу порівняно з лютим. Агентство Argus оцінило російський видобуток нафти в травні на рівні 9,56 млн барелів на добу в порівнянні з 9,9 млн барелів на добу в лютому, що означає скорочення на 340 тис. барелів на добу.