Російські компанії «Роснєфть» і «Лукойл» різко скоротять експорт нафти з Новоросійська в липні на тлі зростання переробки сировини на заводах в РФ. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з планами відвантаження. 

Скорочення постачання сировини цими компаніями призведе до загального падіння експорту нафти з цього чорноморського порту. Сукупний обсяг експорту і транзиту сортів Urals, KEBCO і Siberian Light через Новоросійськ скоротиться з 2,9 мільйона тонн у червні до 1,8 мільйона тонн у липні. 

Минулого тижня уряд РФ ухвалив рішення продовжити тимчасове зняття заборони на експорт бензину до 31 липня 2024 року, оскільки внутрішній ринок насичений нафтопродуктами навіть в умовах пікового сезонного попиту, а переробка зростає, незважаючи на серію поломок устаткування і зовнішніх атак на НПЗ РФ. 

Потужності первинної переробки нафти на НПЗ РФ, що проятоюють, скоротяться з 4,1 мільйона тонн у червні до 1,8 мільйона тонн в липні, показали розрахунки Рейтер на основі даних джерел у галузі. 

За даними джерел, «Роснєфть» скоротить експорт нафти через Новоросійськ з 1,06 мільйона тонн у червні до 0,62 мільйона тонн у липні, а «Лукойл» — з 0,58 мільйона тонн у червні  до 0,19 мільйона тонн у липні. 

Учасники ринку пов'язують скорочення експорту «Роснєфті» з Новоросійська з відновленням переробки нафти на Туапсинському НПЗ. 

Скорочення експорту сировини «Лукойлом» може бути пов'язане з відновленням роботи установки первинної переробки нафти АВТ-6 на НПЗ в Нижньому Новгороді наприкінці червня. 

У червні «Роснєфть» подвоїла обсяги експорту нафти з чорноморського порту Новоросійськ відносно травня: з 0,52 мільйона тонн до 1,06 мільйона тонн на тлі простою Туапсинського НПЗ, показали дані джерел у галузі та розрахунки Reuters.

Схожі новини