4 липня, 2022, 09:15

Російська державна компанія «Роснефть» замінила шістьох західних членів правління, які пішли у відставку після того, як Москва почала війну з Україною 24 лютого цього року, повідомляє Argus.  

З 11 членів правління російської нафтової компанії «Роснефть» більше половини пішли у відставку після військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Це змусило компанію провести на щорічних загальних зборах 30 червня масштабні перестановки. Зокрема, Таїб Бельмахді, колишній керівник катарської держкомпанії QE, був обраний головою правління замість колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який пішов у відставку в травні. Призначення Бельмахді збільшило представництво Катару до трьох: членами правління “Роснефть” є також Фейсал Алсувайді та Хамад Рашид Аль-Моханнаді з Катарського суверенного фонду багатства, якому належить 19,5% акцій російської компанії. 

Важливо зазначити, що новими членами правління “Роснефть” стали чотири росіянина: голова “Газпромбанку” Андрій Акімов, губернатор Красноярського краю Олександр Усс, Володимир Литвиненко з Санкт-Петербурзького гірничого університету та Олександр Некіпелов з Московської школи економіки. Педро Акіно, виконавчий директор філіппінської державної енергетичної компанії PNOC, став ще одним новим іноземним членом правління. 

Водночас свої посади в “Роснефть” залишили виконавчий директор BP Бернард Луні та його попередник Боб Дадлі, виконавчий директор Nord Stream 2 Маттіас Варніг і колишній міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, а також німецький банкір Ганс-Йорг Рудлофф.