Близько 1400 працівників нафтогазової галузі Великобританії проголосували за страйк після серії суперечок щодо оплати та умов праці. Профспілка Unite заявила, що відмова роботодавців іти на поступки може привести до зупинки десятків платформ протягом наступних тижнів, передає Argus.

Страйк вплине на роботу найбільших нафтогазових операторів Великобританії, включаючи BP, Shell, TotalEnergies, Harbor Energy, Enquest і Ithaca Energy, повідомляє Unite. 1400 працівників працюють у п’яти сервісних компаніях — Bilfinger, Stork Construction, Petrofac, Wood Group і Sparrows Offshore Services.

Профспілка Unite очікує, що кілька платформ і офшорних установок доведеться закрити, адже на страйк ідуть електрики, механіки, палубний екіпаж, кранівники, монтажники труб, такелажники тощо. Зокрема, близько 700 робітників Bilfinger проголосували за припинення роботи через незадовільні умови оплати праці, тоді як 350 робітників Stork Construction незадоволені графіком роботи та розміром зарплати. 

Окрім того, раніше за страйк проголосували понад 200 співробітників Sparrows, які працюють на 20 платформах BP, Shell, Apache і Harbour Energy. Деякі працівники Sparrows влаштують серію 24-, 48- та 72-годинних забастовок в період з 29 березня по 7 червня. 

«Нафтогазовим компаніям було надано свободу дій, щоб отримувати величезні надприбутки в Північному морі», – заявила генеральний секретар Unite Шерон Грем. «1400 офшорних працівників зараз готові розпочати страйк проти цих роботодавців, які загрібають гроші, але відмовляються давати їм справедливу частку пирога», – додала вона.