11 липня, 2024, 12:30

РФ збільшила залізничний експорт LPG до Китаю майже на 30% у січні-червні 2024 року порівняно з аналогічним показником 2023 року. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні розрахунки, що ґрунтуються на даних джерел у галузі. 

Російські експортери збільшили залізничні відвантаження скрапленого газу до Китаю в першому півріччі 2024 року на 29,3%, до 133 тис. тонн. 

Джерела в галузі повідомили, що основний приріст поставок скрапленого газу до Китаю у І півріччі (на 37,2 тис. тонн порівняно до січня-червня 2023-го) стався завдяки збільшенню відвантажень з Усть-Кутського ГПЗ Іркутської нафтової компанії. 

Водночас обсяги постачання знижуються другий місяць поспіль: у червні залізничні відвантаження до Китаю впали на 16,5% порівняно з травнем — до 12,3 тис. тонн на добу. А  в травні скоротилися на 56,4% порівняно з показником квітня. 

Учасники ринку вважають, що значне скорочення поставок LPG до Китаю в травні та червні відбулося у зв'язку із запровадженням російською залізницею заборони на постачання в напрямку станції Забайкальська-експортна, через яку до Китаю надходить близько 90% від загального обсягу експорту. Трейдери кажуть, що заборону запроваджено на тлі скупчення цистерн із LPG на прикордонному переході Забайкальськ-Маньчжурія через ремонтні роботи на терміналі з перевалки газу Manzhouli Far EastGas у травні-червні. 

За даними РЖД, у рамках реконструкції станції Забайкальської передбачається розширення потужностей для приймання вагонів як з російської (широкої) колії, так і з китайської (вузької) колії. 

Основними експортерами LPG з РФ до Китаю в першому півріччі стали ІНК, на частку якої припало близько 69% від усіх залізничних постачань, Новокуйбишевська НХК (9,3%), «БерезкаГаз» (5%), Міннібаєвський ГПЗ (3,6%), Танеко (2,9%) та Зайкінське ГПП (2,2%). 

Близько 87% залізничних відвантажень ЗВГ з РФ до Китаю в січні-червні припало на станцію Забайкальськ-експортна, решта (13%) – на станцію Камишева-експортна (Приморський край), куди здебільшого йдуть вантажі в танк-контейнерах із подальшим перевалюванням на автоплатформи і автоцистерни-газовози.