За перші 15 днів березня 2023 року РФ експортувала з Чорного моря 2,97 млн т сирої нафти, що на 120 тис. тонн більше, ніж за весь лютий 2023 року. Про це повідомив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook

При цьому лише 16% обсягів першої половини березня пішло на рейдову перевалку до затоки Лаконія в Греції, а решту 84% – направлено до Азії, зазначив Клименко. “Тобто, з одного боку, ембарго ЄС працює, бо в лютому до ЄС було спрямовано 34% обсягів, а з іншого боку – виглядає так, що РФ таки вдалося переорієнтувати експортні потоки сирої нафти з країн ЄС до країн Азії (в лютому було 66%, в першій половині березня - 84%)”, – йдеться в дописі.

Водночас за підсумками лютого 2023 року Моніторингова група Інституту Чорноморських стратегічних досліджень зафіксувала зниження експорту сирої нафти з РФ на 22%, або на 800 тис. тонн у порівнянні до січня 2023 року, повідомив Клименко. “Ми не збираємось аналізувати ціну нафти: це справа фахівців цього ринку, і вона дуже складна і суперечлива. Але факт успішної переорієнтації експорту вже існує”, – додав він.

 

Схожі новини