12 січня, 2024, 09:25

Іран у четвер захопив танкер з іракською нафтою, що прямував до Туреччини, повідомляє Reuters з посиланням на заяви іранських державних ЗМІ.

Влада Ірану каже, що захопила судно «Святий Ніколас» під прапором Маршаллових островів у відповідь на конфіскацію минулого року США цього ж судна і нафти, що перевозилася на ньому.

«Після крадіжки іранської нафти Сполученими Штатами минулого року, танкер «Святий Ніколас» був захоплений ВМС Ірану сьогодні вранці за судовим рішенням... Він прямує до іранських портів», – повідомило інформаційне агентство Fars з посиланням на заяву ВМС.

США затримали судно «Святий Ніколас» минулого року в рамках операції із забезпечення дотримання санкцій, коли воно перевозило іранську нафту під іншою назвою – «Суец Раджан». 

У Вашингтоні вчора заявили, що іранські сили незаконно взяли на абордаж судно «Святий Ніколас» в Оманській затоці і змусили його змінити курс у бік іранських територіальних вод. Білий дім засудив захоплення.

«Немає жодного виправдання для його захоплення, жодного. Вони повинні його відпустити», – заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

Судно завантажило близько 145 тис. тонн нафти в іракському порту Басра і прямувало до Аліаги на заході Туреччини через Суецький канал, повідомили агентству Reuters в компанії Empire Navigation. Компанія також повідомила, що втратила зв'язок з судном, екіпаж якого складається з 19 осіб: 18 громадян Філіппін і одного громадянина Греції.

Танкер «Святий Ніколас» перевозив нафту для турецького нафтопереробника Tupras.