4 липня, 2022, 11:00

Іран, що знаходиться під санкціями США, готовий експортувати більше нафти, щоб збалансувати попит і пропозицію на світовому ринку та заспокоїти ціни в літній період високого споживання пального в США та Європі, повідомляє S&P Global Platts з посиланням на заяву міністра нафти країни Джавада Овджі.

«Є деякі занепокоєння щодо дефіциту нафти в найближчі місяці», - сказав Овджі. - Зокрема, ми спостерігатимемо зростанням світового попиту на нафту та нафтопродукти з наближенням літа та туристичного сезону в Сполучених Штатах та Європі». Міністр додав, що повернення іранської нафти на світовий ринок може частково допомогти досягти рівноваги та спокою.

За словами Овджі, Іран може збільшити видобуток до рівня, який був до введення поточних санкцій. До того, як адміністрація Трампа запровадила санкції в 2018 році, Іран видобував 3,8 млн бар./добу. У травні цього року, згідно з дослідженням Platts S&P Global Commodity Insights, видобуток становив 2,58 млн бар./добу, що є найвищим рівнем з березня 2019 року.