10 січня, 2023, 17:20

Новий іракський нафтопереробний завод у Кербалі потужністю 140 тис. барелів на добу розпочне комерційну діяльність у березні та має запрацювати на повну потужність до серпня, повідомляє Argus з посиланням на заяву міністра нафти Хаяна Абдулгані.

За словами міністра, пробні партії нафтопродуктів, зокрема включають бензина, авіаційного та дизельного пального, відповідають заявленим специфікаціям. Нарезі на заводі запущена установка продуктивністю 70 тис. бар./добу. Робота в тестовому режимф почалася ще в вересні 2022 року. Комерційне виробництво пального НПЗ планує почати в середині березня, повідомив Абдулгані, зазначивши, що на повну потужність підприємство має запрацювати в кінці липня.

Абдулгані також повідомив, що нафтопереробний завод зможе виробляти 8-9 млн л 95-го бензину на добу (50 тис. - 57 тис. барелів на добу), але в майбутньому завод планує збільшити обсяги до 12 млн л на добу (75 тис. барелів на добу). 

НПЗ у Кербалі покриє 75% попиту на нафтопродукти на ринку Іраку, сказав міністр. За його словами, повністю забезпечити себе нафтопролуктами країна зможе пізніше, після запуску в експлуатацію нових нафтопереробних заводів.

Завод у Кербалі є першим новим НПЗ в Іраку. Він мав бути запущений у 2018 році, але строки реалізації проєкту переносились через проблеми з фінансуванням, особливо під час пандемії Covid-19, коли ціни на нафту різко впали. Вироблене на НПЗ пальне відповідатиме європейським стандартам.