Іракська державна компанія з продажу нафти SOMO пригрозила новими судовими позовами покупцям сирої нафти, яка походить з Курдистан - напівавтономного регіону Іраку. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на лист SOMO від 23 серпня.

Цей лист є останнім у серії кроків міністерства нафти Іраку, спрямованих на встановлення контролю над доходами від продажів нафти, видобутої в Курдистані. Як відомо, в лютому Федеральний верховний суд Іраку визнав правові основи нафтогазового сектору Курдистану неконституційними. Регіональний уряд Курдистану не визнає це рішення законним.

"Проти всіх залучених сторін будуть вжиті жорсткі судові дії, щоб заблокувати поставки цих незаконних вантажів, що походять з Іраку, включаючи вантажі з регіону Курдистан", - йдеться в листі. “Федеральне міністерство нафти Іраку та SOMO як його філія залишають за собою право вживати всіх юридичних заходів проти будь-якого дилера чи покупця контрабандної сирої нафти, який завантажував іракську нафту з турецького нафтового терміналу Джейхан без дозволу SOMO", - йдеться в повідомленні.

Влада Іраку після лютневого рішення верховного суду почала тиснути на нафтові компанії, які працюють у Курдистані. Зокрема, їх викликали на засідання комерційного суду, які неодноразово переносилися. Окрім того, іракський уряд погрожує внесенням до “чорного списку” нафтосервісних компаній, якщо вони не вийдуть з Курдистану. За словами джерел, в чорний список вже входять Weatherford International і дубайська OIL SERV.