Ірак планує збільшити свої нафтовидобувні потужності приблизно до 7 млн барелів на добу у 2027 році, повідомив агентству Reuters голова державної нафтової дистрибуторської компанії SOMO Алаа Альясрі.

Поточна потужність видобутку сирої нафти в Іраку становить близько 5 млн барелів на добу, але в жовтні країна видобувала 4,651 млн барелів на добу, згідно з даними SOMO. Це відповідає квоті Іраку на видобуток згідно з угодою ОПЕК+.

Збільшення потужностей відбуватиметься за рахунок гігантських родовищ, які зараз розробляються, включаючи Румайлу, якою керує спільне підприємство BP та PetroChina Co Ltd, а також West Qurna 2, де оператором є російський ЛУКОЙЛ, сказав Альясрі.

У травні ВР обговорила з міністерством нафти Іраку збільшення видобутку на площі Rumaila до максимальної потужності в 1,7 млн ​​барелів на добу. А минулого року тодішній міністр нафти Іраку Іхсан Абдул Джаббар заявив, що ЛУКОЙЛ до 2027 році планує подвоїти видобуток на родовищі West Qurna 2, збільшивши його до 800 тис. барелів на добу.

Є також родовища, які перебувають на стадії розробки, але продемонстрували багатообіцяючий потенціал видобутку, додав Альясрі.