П’ять танкерних компаній з Греції потрапили до списку «Війна і санкції», який складається Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). Туди вносять міжнародних спонсорів війни Росії проти України. 

У співпраці з РФ звинувачують компанії TMS Tankers, Minerva Marine, Dynacom Tankers Management, Thenamaris та Delta Tankers. 

Згідно з даними Міжнародного інституту фінансів, частка грецьких танкерів, які возять нафту з Росії досягнула піка – 61% – у квітні минулого року, а в лютому 2023-го знизилася до 40%, передає портал про морські перевезення Splash247. За інформацією видання, грецькі власники неодноразово заявляли про неефективність санкцій, і ця тема ще минулого року була предметом дебатів на багатьох професійних конференціях в Афінах.

Як відомо, грецьким та іншим європейським перевізникам дозволено транспортувати російську сиру нафту, якщо ціна на неї не перевищує узгоджену стелю – $60/бар.

Bloomberg повідомляв, що з початку 2023 року обсяги перевантаження російської нафти та нафтопродуктів з судна на судно у затоці Лаконікос на півдні Греції досягли щонайменше 23 млн барелів.