Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Рені» готовий до запуску спільного митного та прикордонного контролю між Україною та Молдовою. В підсумку його пропускна здатність має збільшитись вдвічі. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Українська та молдавська сторони офіційно погодили завершення робіт та початок здійснення спільного контролю на українському боці. Останні кілька місяців на українському пункті, який фактично не працював, проводились ремонтні роботи, зазначили в міністерстві. 

«Запуск повноцінного спільного контролю — це перший крок у рамках реалізації ініціативи «зелений коридор» між українським пунктом пропуску «Рені», молдавським «Джурджулешти» та румунським «Галацом». Запуск спільного контролю на українському боці дозволить збільшити пропускну спроможність цієї ділянки кордону. Зараз через Рені проходить не більше 50 вантажівок на добу. Наша мета — збільшити цю кількість щонайменше вдвічі», — сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

За його словами, наступним кроком у рамках ініціативи «зелений коридор» має стати запуск скоординованого контролю на румунському пункті разом із молдавськими колегами, що відкриє швидкий шлях та коридор до румунського порту Галац.

Під час реконструкції було проведено ремонт трьох поверхів та фасаду адміністративної будівлі, оновлено санітарні приміщення на території пункту пропуску. Також замінене дорожнє покриття, оновлено дорожні знаки та інформаційні покажчики, розповіли в міністерстві.

Окрім вантажівок, спільний контроль проходитимуть і автобуси: для них в пункті пропуску передбачено окрему смугу з терміналом, що зменшить час очікування.