ТОВ «ПТФ «ЦЕНТР» зупинило через суд дію розпорядження про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

ТОВ «ПТФ «ЦЕНТР» (власник – Валентина Попруга; директор – Станіслав Ковальов) у березні цього року звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування розпорядження про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС з магазинами (Волинська обл., Камінь-Каширський р-н, с. Оконськ; м. Нововолинськ).

Одночасно із позовною заявою Товариство подало заяву про забезпечення позову, у якій просило: зупинити дію спірного розпорядження до вирішення по суті спору щодо оскарження вказаного розпорядження та набрання рішенням суду законної сили; зобов’язати ДПС внести до відповідного Реєстру інформацію щодо зупинення дії спірного розпорядження; зобов’язати ДПС видалити з відповідного Реєстру інформацію про анулювання Товариству ліцензій.

В обґрунтування необхідності вжиття заходу забезпечення позову ТОВ «ПТФ «ЦЕНТР» зазначило, що основним видом діяльності вищевказаних АЗС є роздрібна торгівля пальним та торгівля супутніми автотоварами. Можливість здійснення господарської діяльності напряму залежить від наявності діючої ліцензії. Анулювання ліцензії призведе до зупинення господарської діяльності підприємства на АЗС, що може мати наслідки такі як: втрата прибутку від здійснення господарської діяльності, неможливість виплати заробітної плати персоналу, неможливість виконання зобов’язань щодо реалізації пального за вже укладеними правочинами, що, у свою чергу, призведе до підриву ділової репутації підприємства та численних судових процесів з приводу сплати штрафних санкцій на користь контрагентів. 

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.03.2024 позов ТОВ «ПТФ «ЦЕНТР» забезпечено. Не погодившись із прийнятим рішенням, ГУ ДПС у Волинській області подало апеляційну скаргу. Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02.04.2024 апеляційну скаргу контролюючого органу залишено без руху.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.