24 січня, 2023, 17:10

Мешканці Угорщини стали все частіше їздити на АЗС до Словаччини та Румунії після того як угорський уряд в грудні скасував обмеження на роздрібні ціни на пальне, повідомляє Reuters.

Переїхавши на інший берег Дунаю в Штурово, Словаччина, угорці у вихідні могли заправитися дизпальним ро €1,619/л на місцевій АЗС, тоді як на станції MOL в угорському місті Естергом ціна ДП становила 690 форинтів (€1,75/л). 

Ціни на бензин в Угорщині підскочили після того, як у грудні уряд скасував обмеження цін на пальне та підвищив податки на паливо.

«Ми подорожували Словаччиною під час канікул, і коли ми заправили бак, то побачили, наскільки тут дешевше», - сказав Тібор Тот, який переїхав через міст, що з’єднує Естергом і Штурово, щоб купити пального.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був змушений скасувати обмеження на роздрібні ціни на пальне після того як в грудні в країні почався масштабний дефіцит. Нафтові компанії заявили, що не можуть імпортувати пальне, адже ціни на світовому ринку значно вищі за встановлені угорським урядом. У той же час уряд підвищив акцизи на пальне та встановив додатковий податок на прибуток для MOL.

Аналітики кажуть, що саме підвищення податкових ставок приблизно на 70-80 форинтів за літр призвело до того, що ціни на пальне в Угорщині стали вищими, ніж в сусідніх країнах.