Світовий нафтовий ринок очікують кардинальні зміни, оскільки майже 3 млн бар./добу російської сирої нафти та нафтопродуктів доведеться перенаправляти на ринки поза межами Європи, США та інших розвинених економік, сказали керівники Vitol в ході енергетичної конференції APPEC (Asia Pacific Petroleum Conference) у Сінгапурі.
Нагадаємо, Європейський Союз з 5 грудня заборонить морський імпорт російської нафти, а з 5 лютого - і російських нафтопродуктів, змусивши Москву шукати альтернативні ринки збуту.
Головний виконавчий директор Vitol Рассел Харді заявив, що російська нафта буде перенаправлятися до Азії та Близького Сходу, тоді як азіатська продукція експортуватиметься до Європи в результаті зміни торгових потоків, повідомляє Reuters.
Однак приблизно 2 млн бар./добу російської сирої нафти та 1 млн бар./добу нафтопродуктів доведеться направляти в інші регіони, створюючи навантаження на сектор судноплавства, заявив керівник відділу досліджень Vitol Джованні Серіо. «Товар буде проходити все більші відстані, надходити на нові ринки, і через це (Росії - НР) доведеться торгувати зі знижкою», - додав Харді.
Строк доставки російських вантажів до Європи становить близько семи днів, а до Азії – 21 день, сказав Серіо. Це означає збільшення світової активності судноплавства, виміряної в тонно-милях, майже на 3%. Ключовою проблемою, з якою зіткнуться трейдери, буде нестача невеликих суден (Aframax), необхідних для транспортування російської нафти, зазначив менеджер Vitol.
Окрім того, понад 1 млн бар./добу американської сирої нафти надходитиме до Європи, щоб заповнити дефіцит у постачанні з Росії, очікує Рассел Харді. МЕА своєю чергою прогнозує, що Сполучені Штати незабаром можуть випередити Росію як основного постачальника сирої нафти до ЄС і Великобританії разом узятих.