Атака безпілотника на НПЗ «Лукойла» в Нижньому Новгороді призвела до зупинки його найбільшої установки первинної переробки, знизивши потужності заводу вдвічі. Про це повідомляє російська газета «Коммерсант».

Після вчорашньої атаки безпілотника на НПЗ через пожежу довелося зупинити найбільшу з чотирьох установок первинної переробки (ЕЛОУ АВТ-6), зазначає видання.

АВТ-6 має потужність 25 тис. тонн нафти на добу, або 53% усієї потужності первинної переробки Нижегородського НПЗ. Загалом завод здатний переробляти 17 млн тонн нафти на рік. Минулого року, за даними «Коммерсант», завод переробив 15,8 млн тонн нафти і виробив 4,9 млн тонн бензину і 5,6 млн тонн дизпалива. НПЗ вважається одним із найсучасніших у Росії і посідає четверте місце за обсягами переробки.

Вартість основних видів пального на російській біржі 12 березня зросла на тлі пошкодження Нижегородського НПЗ. Ціна на бензин АИ-95 на біржі СПбМТСБ зросла в європейській частині Росії на 1,3%, до 59,4 тис. руб. Бензин АИ-92 подорожчав на 1,4%, до 47,6 тис. руб. Літнє дизпаливо подорожчало на 1,4%, до 60,8 тис. руб. за тонну.

Підвищення завантаження інших установок дасть змогу скоротити втрати випуску — вони становитимуть близько третини обсягів переробки, вважають співрозмовники «Коммерсант». 

Раніше на НПЗ вже зупинена одна з двох установок каталітичного крекінгу, що знизило потужності з випуску високооктанового бензину з 400 тис. тонн на місяць до приблизно 250 тис. тонн.

У першу декаду березня НПЗ виробляв у середньому близько 8 тис. тонн бензину і 11 тис. тонн дизпалива на добу, переробляючи близько 37 тис. тонн нафти, зазначає видання. Отже, якщо переробка знизиться на третину, втрати можуть становити близько 2,8 тис. тонн бензину і 3,6 тис. тонн дизпалива на добу, робить висновок «Коммерсант». Це близько 2,5% споживання високооктанового бензину в РФ і 2,4% дизпалива п'ятого класу. Для ринку це істотний обсяг, особливо в період високого літнього попиту.

Терміни ремонту АВТ-6 поки що невідомі, як і незрозуміло, наскільки серйозні пошкодження установки. На відео, поширеному в соцмережах, видно, як загоряння охоплює одну з ректифікаційних колон. Якщо знадобиться її повна заміна і аналога немає на складах, то, на думку джерел«Коммерсант», виготовлення нової колони може зайняти кілька місяців і ще кілька місяців — її монтаж і введення в експлуатацію. Установки АВТ виробляються в Росії, зазначає видання.