У листопаді 2022 року продажі електромобілів у Китаї зросли на 50% порівняно з аналогічним місяцем 2021 року - до понад 625 тис. реєстрацій, повідомляє Clean Technica.

Результат за листопад став другим найвищим місячним показником за всю історію. Вищі продажі були лише у вересні - 636 тис.од. 

Продажі чистих акумуляторних електрокарів (BEV) у листопаді зросли на 40%, тоді як гібридів (PHEV) - на 88% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Попри те, що сегмент алектрокарів продовжує впевнено зростати, темпи потроху сповільнюються, адже з квітня 2021 року місячні продажі збільшувались на трьохзначні цифри у відсотках. 

В цілому на електромобілі у листопаді припадало 35% продажів легковиків (з них на BEV - 25%). За підсумком 11 місяців 2022 року частка електрокарів становить 30%, зокрема BEV - 22%.

Загалом на Китай у листопаді припадало більше половини світових реєстрацій електромобілів. 

На ринку продовжують домінувати китайські електрокари, зокрема BYD. У першій десятці найпопулярніших електричних авто 7 моделей - цього виробника. На вершині Топ-10 за підсумками листопада - BYD Song Plus у двох модифікаціях (BEV та PHEV). Однак Tesla Model Y з рекордними 52,42 тис. реєстрацій вийшла на друге місце в рейтингу, обійшовши бюджетний електрокар Wuling Mini EV.