Продажі бензину та газойлю індійськими державними нафтопереробними компаніями різко зросли у вересні порівняно з аналогічним періодом 2021 року, сигналізуючи про пожвавлення промислової активності напередодні свята Дівалі, повідомляє Reuters. Про це свідчать попередні дані державних компаній Indian Oil Corp, Hindustan Petroleum Corp і Bharat Petroleum Corp Ltd, які володіють приблизно 90% АЗС в країні.

Продажі бензину державними НПЗ зросли на 1,3% порівняно з серпнем і на 13,2% порівняно з вереснем 2021 року, тоді як продажі газойлю збільшились на 4,6% порівняно з попереднім місяцем і на 22,6% порівняно з вереснем минулого року.

Споживання дизельного пального в Індії, на яке припадає приблизно 40% попиту на паливо в країні, зазвичай зростає під час святкового місяця, який закінчується святкуванням Дівалі. В цей період промислова активність набирає обертів, зокрема збільшуються обсяги перевезень товарів. Водночас попит на пальне в Індії зазвичай знижується протягом чотиримісячного сезону дощів, який починається в червні.

Раніше повідомлялося, що споживання пального в Індії в серпні незначно змінилося порівняно з попереднім місяцем, незважаючи на те, що попит на дизельне паливо впав до найнижчого рівня за 2022 рік через сезон дощів. Продажі дизельного пального зросли приблизно на 13% у порівнянні з серпнем 2021 року, до 6,34 мільйона т, але впали приблизно на 5% порівняно з липнем 2022-го.