Основний прибуток Роттердамського порту зріс на 6,1% минулого року, незважаючи на невелике зниження обсягів перевалки, передає Reuters. Водночас російське вугілля, LNG і сира нафта були здебільшого замінені на інші продукти.

Найбільший порт Європи повідомив про незначене скорочення обсягів перевалки – на 0,3%, до 467,4 млн т, але прибуток до вирахування відсотків, податків, амортизації та амортизації (EBITDA) зріс до €543,5 млн завдяки вищим портовим зборам.

Обсяги перевалки скоротилися не суттєво, але їхня структура змінилася істотно. Контейнерні перевезення впали на 5,5%, оскільки трафік з та до Росії "фактично зупинився після вторгнення в Україну", повідомили в порту. Переволка сухих та наливних вантажі з інших напрямків зросли.

Генеральний директор Аллард Кастелайн сказав, що, хоча бізнес швидко відреагував на санкції проти Росії, війна в Україні продемонструвала ризики сильної залежності від однієї країни.

Імпорт LNG до Роттердамського порту зріс на 63,9%, переважно за рахунок поставок зі Сполучених Штатів. У той же час імпорт вугілля зріс на 17,9%, оскільки вугільні електростанції, особливо в Німеччині, нарощували обсяги виробництва.

На 2023 рік порт прогнозує невелике зниження обсягів перевалки, оскільки європейська економіка може стагнувати, йдеться в повідомленні.