23 травня, 2024, 14:45

Чистий прибуток Orlen у першому кварталі впав на 70%, до 2,77 млрд злотих ($704,8 млн) через сплату податку на непередбачені витрати і слабкі показники сектора нафтопереробки. Про це компанія повідомила на своїй інтернет-сторінці.

Прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу і амортизації (EBITDA) в минулому кварталі впав на 53% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 7,73 млрд злотих, в той час як виручка знизилася до 82,33 млрд злотих, повідомила компанія.

Orlen повідомила, що її сегмент видобутку зазнав операційних збитків у розмірі майже 5,5 млрд злотих у першому кварталі через податок на непередбачені витрати та падіння цін на природний газ на 48%. Операційний прибуток газового сегменту через нижчі ціни впав на 15% у річному обчисленні, до 7,4 млрд злотих.

Виплати Orlen податку на непередбачені витрати, який використовується для стабілізації цін на природний газ, зросли на 4,2 млрд злотих до 7,7 млрд злотих у першому кварталі. Як зазначили в компанії, за весь рік ці виплати становитимуть близько 15 млрд злотих.

Операційний прибуток Orlen в секторі нафтопереробки у І кв. впав на 52%, до 1,9 млрд злотих через зниження маржі та обсягів виготовлення пального.

Показник EBITDA роздрібного сегменту за січень-березень становить 511 млн злотих. Цей результат значною мірою був досягнутий завдяки збільшенню продажів пального на 20%, у тому числі на 13% у Польщі та на 21% на чеському ринку. 

Окрім того, звіт вперше відображає результати мережі АЗС в Австрії, придбаної в січні 2024 року. На неї тепер припадає 8% від загального обсягу продажів пального компанією Orlem. В підсумку мережа заправок Olen досягла 3 483 станцій у семи європейських країнах, зазначили в компанії.