7 липня, 2022, 10:10

Президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса у середу повідомив, що закликав російського лідера Владіміра Путіна допомогти з поставками пального, оскільки острівна держава стикнулася з найгіршою економічною кризою за сім десятиліть свого існування.

«Провів дуже продуктивну телерозмову з президентом #Росії Володимиром Путіним», - написав Готабая Раджапакса у твіттері, додавши, що він попросив у Росії кредитну лінію для імпорту пального, повідомляє Reuters.

Шрі-Ланці не вистачає іноземної валюти для закупівлі імпортних товарів, зокрема пального, через погане управління та скорочення потоку туристів внаслідок пандемії COVID-19. Оскільки запаси бензину та дизельного пального в країні майже вичерпані, тому Шрі-Ланка залишила закритими школи та попросила державних службовців працювати з дому. 

Шрі-Ланка вже закупила в Росії нафту, щоб подолати кризу, і уряд заявив, що готовий здійснювати подальші закупівлі. «Ми одностайно погодилися, що зміцнення двосторонніх відносин у таких секторах, як туризм, торгівля та культура має першочергове значення для зміцнення дружби між нашими двома країнами», - сказав Раджапакса.

«Шрі-Ланка повинна мати прибуток від туризму, якщо вона хоче вийти з цієї кризи. Це важливо», - своєю чергою сказав журналістам міністр туризму країни Харін Фернандо. Він висловив надію, що країну за цей рік відвідає приблизно 1 млн туристів, тоді як 2021 року приїхало менш ніж 200 тис. іноземців.