30 червня, 2022, 10:15

Президенту Еквадору Гільєрмо Лассо загрожує голосуванням про імпічмент у Конгресі через те, що він не може впоратися з більш ніж двотижневими протестами проти підвищення цін на паливо, повідомляє Argus. 

Лассо відмінив переговори між урядом і організацією корінних народів Еквадору CONAIE після того, як сержант армії був убитий, а 12 інших солдатів і поліцейських були поранені, коли протестувальники напали на конвой, що прямував на нафтове родовище в провінції Сукумбіос.

Як повідомляв НР, зниження ціни на бензин до $2,45/галон і на дизпаливо до $1,80/галон є недостатнім, заявили організації корінних народів Еквадору на чолі з CONAIE. «Наша боротьба не закінчується, як і право на опір, а протест залишається в силі», - йшлося в їхній заяві.

Видобуток нафти в Еквадорі за час протесті впав приблизно двічі: з 499 тис. бар./добу станом на 12 червня до 239,6 тис. бар./добу станом на 27 червня. Через протести в країні закрили 1199 нафтогазових свердловин, близько 1019 з яких експлуатуються державною PetroEcuador і ще 180 - приватними виробниками. Трубопровід Sote потужністю 360 тис. бар./добу, що належить PetroEcuador, закритий через нестачу нафти, а приватний трубопровід потужністю 450 тис. бар./добу завантажений на 20%.

На тлі хаосу опозиційна партія Unes наполягає на негайному голосуванні про імпічмент президенту в Конгресі. 

Міністерство енергетики попередило, що видобуток нафти може бути повністю припинений в наступні дні, якщо у PetroEcuador і приватних виробників закінчиться дизельне та інше паливо для генераторів, які використовуються на нафтових свердловинах.