Імпорт російського ДП та газойлю до Європи впав приблизно на 21% у вересні порівняно з попереднім місяцем, до мінімуму з листопада 2018 року, повідомляє Argus з посиланням на дані Vortexa.

Все більше європейських покупців уникають російських продуктів. За даними Vortexa, у вересні Європа імпортувала близько 2,3 млн т російського ДП та газойлю, тоді як у серпні - 2,91 млн т, а у вересні минулого року - 2,66 млн т.

Частка російського дизпального на європейському ринку у вересні знизилася приблизно до 40%, тоді як попереднього місяця становила приблизно 50%. В останні роки на Росію припадало приблизно 50-60% імпорту ДП та газойлю до Європи.

У першій половині цього року імпорт із Росії в середньому становив понад 2,92 млн т/місяць. Він досягнув пікового значення - 3,3 млн т - у липні, після чого почав знижуватися. В наступні два місяці імпорт впав приблизно на 12% і 21% відповідно. Ймовірно, що європейські покупці почали уникати закупок продукту з РФ на спотовому ринку, а також скоротили обсяги поставок за довгостроковими контрактами. 

Оскільки заборона на імпорт російської нафти та нафтопродуктів потроху наближається, Європа, ймовірно, побачить збільшення поставок ДП з Саудівської Аравії, Індії, ОАЕ та США.