Поставки російської нафти до Греції для перевалки з судна на судно у травні зросли майже вдвічі порівняно з попереднім місяцем – до майже 1,6 млн т, повідомив керівник Інституту стратегічних чорноморських досліджень, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко у своїй колонці для “24 каналу”.  

“У травні на рейдову перевалку біля узбережжя Греції прибуло одразу 11 танкерів з російською нафтою. Загальний обсяг нафти на порушення ембарго склав 1 554 020 тонн”, – написав Клименко, зазначивши, що це майже вдвічі більше, ніж у квітні.

Він також повідомив, що у квітні на рейдову перевалку біля Греції прибуло 5 танкерів з російською нафтою, а загальний обсяг нафти, поставленої в порушення ембарго, становив 801 594 тонн.

За словами Клименка, причина зростання кількості порушень полягає в тому, що Європейська Комісія не має мандату на контроль санкцій, а в національних урядах країн ЄС раніше не було потреби для контролю дотримання санкцій в таких обсягах.

Минулого тижня Клименко повідомив, що норвезький танкер доставив 40 тис. російських нафтопродуктів з Новоросійська в бельгійський порт Гент, порушивши заборону ЄС на імпорт палива з РФ.

Раніше моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції BlackSeaNews повідомляла, що в травні 2023 року спостерігалося значне збільшення випадків порушень ембарго ЄС та G7 на імпорт морськими шляхами російських нафтопродуктів з портів Чорного та Азовського морів. Згідно з даними BlackSeaNews, обсяг перевезень російських нафтопродуктів з портів Чорного моря у травні зріс на на 235% у порівнянні з квітнем та становив 896,84 тис. тонн.