Згідно з даними S&P Global Commodities at Sea, морські поставки російської сирої нафти до ЄС, Норвегії та Великобританії у листопаді-грудні 2022 року скоротилися на 80% (або на 1,36 млн барелів на добу) у порівнянні з аналогічним періодом 2021-го. 

Російську нафту замінили поставки зі США, Казахстану, Норвегії, Азербайджану та Близького Сходу. Так, станом на кінець грудня Європа імпортувала приблизно 1 млн барелів на добу американської нафти WTI, 946 тис. барелів на добу казахстанської суміші CPC Blend, 566 тис. барелів на добу норвезької Johan Sverdrup, 419 тис. барелів на добу азербайджанської Azeri Light , 415 тис. барелів на добу американської WTI Midland та 381 тис. барелів на добу російської Urals.

Найбільше зросли поставки з крупного норвезького нафтового родовища Йохан Свердруп. Згідно з даними Platts, вони збільшились на 340 тис. барелів на добу порівняно з довоєнним рівнем.

Імпорт до Європи американської нафти WTI збільшився приблизно на 200 тис. барелів на добу, а поставки гайянської нафти Unity Gold, саудівської Arab Light та азербайджанської Azeri Light сукупно зросли на 393 тис. барелів на добу.